Loake batų siuvimas. 1 dalis.

LOAKE Goodyear Welt konstrukcijos batų siuvimas užtrunka iki 8 savaičių. 130 patyrusių meistrų, daugiau nei 75 skirtingos batų dalys ir apie 200 gamybos operacijų.  Aprašysime pagrindinius žingsnius, kurie yra atliekami gaminant LOAKE batus. Tikimės, tai padės Jums bent šiek tiek įsivaizduoti magiją, kurios metu gimsta LOAKE batai.

 

1.       Clicking (Odos iškarpymas)

Odos detalių karpymo procesas meistrų vadinamas „clicking“ ne be priežasties. Tokį pavadinimą jis gavo dėl garso „klik“, kuris atsiranda peiliu išpjaustant odą, kai darbas atliekamas rankomis. LOAKE superka aukščiausios kokybės odą iš patikimiausių tiekėjų, tačiau netgi šios odos turi minimalių pažeidimų. Tik labai patyręs meistras gali išpjaustyti odą taip, kad detalės būtų be defektų, tačiau pjaustoma neeikvojant odos ir tuo pačiu metu prižiūrint, kad sutaptų vienai batų porai naudojamų detalių odos raštas ir kryptis.

 

Rankų darbo batų siuvimas - odinių detalių išpjaustymas

2.       Closing (Uždarymas)

„Closing“ metu susiuvamos atskiros viršutinės bato dalies detalės. Žinoma, prieš tai atliekama daug kitų darbų. Pavyzdžiui, prieš susiuvimą odos detalių kraštai yra šiek tiek ploninami, tada dažomi, džiovinami ir, jeigu reikia, suraukiami, taip siekiant išvengti per daug grubių ir storų sujungimo linijų. Brogue stiliaus batuose esančios skylutės yra iškerpamos bei raištelių kilpos yra daromos taip pat uždarymo proceso metu.

 

Odinių rankų darbo siuvimas

3.       Lasting (Odos formavimas ant kurpalio)

Bato viršutinė dalis yra užtempiama ant kurpalio ir prisiuvama prie vidinio pado aplink visą batą: bato priekį, šonus ir kulną. Prieš šį procesą, viršutinė bato dalis yra laikoma specialiame kambaryje, kuriame temperatūra ir drėgmė yra sureguliuoti taip, kad oda pritrauktų kuo daugiau drėgmės. Oda tampa minkštesnė, elastingesnė ir lengviau formuojama ant kurpalio.

 

Vyriški rankų darbo batai - formos suteikimas

4.       Welt  (Odos juostelės prisiuvimas)

„Welt“ yra vadinama odos juostelė, kuri yra naudojama gaminant Goodyear Welt konstrukcijos batus. Pirmiausia ji yra siuvama prie viršutinės bato dalies ir vidinio pado, vėliau  prie jos yra prisiuvamas ir išorinis padas. Goodyear Welt metodu pasiūtus batus kvalifikuotas batų meistras gali „išardyti“ ir atnaujinti pakeisdamas padą. Taigi, jeigu tinkamai prižiūrėsite batų odą, jie Jums tarnaus metų metus.

 

Goodyear welt vyriški batai - siuvimo procesas.

Tolesnius LOAKE batų siuvimo etapus aprašysime antroje dalyje.