Kaip teisingai valyti batus

Kuo aukštesnės kokybės Jūsų batai, tuo didesnis jų tarnavimo potencialas. Teisingai eksploatuojami, prižiūrimi ir valomi kokybiški aukštos klasės batai gali tarnauti ilgiau nei įsivaizduojate. Taigi net ir aukščiausios kokybės batus būtina teisingai prižiūrėti bei reguliariai valyti. Šiame straipsnyje mes papasakosime kaip teisingai valyti batus.

Batų valymas ir priežiūra

Batus nuvalykite nuo dulkių ir purvo. Prieš padengdami batus priemone – nuvalykite batus nuo dulkių ir sauso purvo. Tam naudokite šerno šerių šepetį (pav. 1), kuris yra šiurkštesnis bei purvo ir dulkių nuvalymui tinkamo šerelių tankio;

Padenkite kremu. Naudodami mažą padengimo (pav. 3) šepetėlį batus tolygiai ištepkite nedideliu kiekiu Loake batų kremo (pav. 2) ir leiskite 15 minučių kremui įsigerti (jeigu neskubate – būtų puiku skirti ir daugiau laiko, pvz. keletą valandų ar per naktį). Loake kremas įsigeria į batų odą ir ją drėkina, taip apsaugodamas nuo išsausėjimo bei raukšlių susidarymo. Priemonės padengimui siūlome mažą šepetėlį, kadangi su juo patogu padengti sunkiai pasiekiamus batų kraštus, ypatingai aktualu valant brogue stiliaus batus. Kremo padengimui galite naudoti ir švelnią medžiagą (pav. 6).

Nupoliruokite. Kremui įsigėrus, batus nupoliruokite su arklio šerių šepečiu (pav. 5). Šis šepetys yra švelnus ir tankus, todėl naudojamas poliravimui.

Padenkite poliravimo vaksu. Aukštos kokybės Loake vaksas (pav. 4) padengia batų paviršių, jį apsaugo nuo drėgmės, užmaskuoja mažus įbrėžimus, pagyvina spalvą bei suteikia blizgesį. Su mažu šepetėliu (pav. 3) arba medžiagos skiaute (pav. 6) padenkite batus vaksu ir leiskite jiems 10-15 min. išdžiūti. Visada rekomenduojame naudoti spalvotą vaksą, nebent Jūsų batai yra tokios spalvos, kuriai nerandate reikiamos spalvos priemonės. Tik tokiu atveju rinkitės bespalvį vaksą. Priemonių atspalvį Jums mielai parinks Seva The Gentleman konsultantai. 

Nupoliruokite. Vaksui išdžiuvus batus nupoliruokite su švelniu arklio šerių šepečiu (pav.5)

Blizginkite. Galutinį blizgesį suteikite sukamaisiais judesiais batus poliruodami su švelnia medžiaga. Kuo daugiau dėmesio skirsite šiam darbui – tuo gražiau Jūsų batai blizgės.

Veidrodiniam batų blizgesiui suteikti reikėtų dar kartą batus padengti mažu kiekiu poliravimo vakso su šlakeliu vandens, tačiau apie tai išsamiau papasakosime kitą kartą.