Goodyear Welt batų konstrukcija – kas tai?

Taip atrodo geri kokybiški batai
Tikriausiai nustebsite, tačiau Goodyear Welt terminas nėra tiesiogiai susijęs su garsiu padangų gamintoju. Goodyear Welt yra bato konstrukcijos rūšis, kurią LOAKE Shoemakers naudoja daugiau nei 130 metų. Pažvelgus giliau – sąsajų su padangomis visgi galime rasti. Šią konstrukciją 1869 metais sugalvojo padangoms naudojamos vulkanizuotos gumos išradėjo Charles Goodyear sūnus – Charles Goodyear Jaunesnysis.
 

 „Welt ” yra odos juostelė, kuri apsiuvama aplink bato kraštą. Ji tvirtinama siūlėmis prie vidpadžio ir bato viršutinės dalies. Juostelė (angl. Welt) formuojama taip, kad prie jos būtų galima prisiūti išorinį bato padą.
 
Siūlės daromos išorinėje pado dalyje (nesiliečia prie pėdos), todėl maksimaliai padidėja bato atsparumas vandeniui. Palyginimui, Blake batų konstrukcijoje, kuri yra dažnai naudojama gaminant formalius batus, siūlė tiesiogiai jungia išorinį padą su vidpadžiu. Todėl avint Blake būdu pasiūtus batus galima jausti bato viduje esančią siūlę, o drėgmė lengviau patenka į bato vidų (per siūlę).
 
Goodyear Welt konstrukcijos bate yra nedidelis tarpas tarp vidpadžio ir išorinio pado. LOAKE jį užpildo kamštine medžiaga arba veltiniu. Šios natūralios medžiagos yra lengvos, gerai izoliuojančios, prisitaikančios prie pėdos formos ir, kas itin svarbu, leidžiančios pėdai kvėpuoti.
 
Neigiamas šios konstrukcijos aspektas gali būti tik tai, kad toks siuvimo metodas batui prideda daugiau apimties. Išoriniai bato kraštai turi būti šiek tiek platesni, kad tilptų visos reikiamos siūlės ir medžiagos. Visgi, Goodyear Welt konstrukcija yra nepakeičiama jau daugiau nei 130 metų dėl labai svarių teigiamų savybių. Pirmiausia, batai lengvai taisomi. Nusidėvėjus batų padui, galima juos lengvai pakeisti. Tikriausiai visi turėjote tokius mylimus batus, kurių nesinorėjo niekada išmesti ir išmetėte tik tada, kai jie galutinai suplyšo. Goodyear Welt šiuo atveju yra tobulas sprendimas. Kai batai, tapę patikimu dienos partneriu, tobulai patogūs ir prisitaikę prie jūsų pėdos, nusidėvi – galite pakeisti jų padą, atnaujinti odą profesionaliomis priemonėmis ir avėti toliau. Šią paslaugą siūlo Seva The Gentleman parduotuvė kartu su LOAKE. Antras svarbus Goodyear Welt pliusas – atsparumas šlapiam orui. Komentarų daug nereikia, gyvename lietingoje šalyje.
 
Lyginant britų ir italų batus, tikriausiai lengvai atspėsite, kas, taip istoriškai susiklosčius, pasirinko plonus padus, o kas stengėsi išsaugoti sausas pėdas 🙂
 
Batų konstrukcija
 
Vyriški batai brogue brogai
Batų siuvimas