Brogue stiliaus vyriški batai (brogai)

Angliško stiliaus brogue batai su guminiu Dainite padu
Northamptonshire Didžiojoje Britanijoje yra ta vieta, iš kurios kildinami brogue stiliaus batai. Nėra nė vieno tikro džentelmeno, kuris savo batų kolekcijoje neturėtų Goodyear Welt metodu pasiūtų rankų darbo brogue stiliaus batų.
    

Pažvelgus į brogue batų atsiradimo pradžią, istorija mus nukelia į Highlands ir Airiją. Būtent ten pirmiausiai buvo pradėtos bato odoje daryti skylutės, kurios ir yra pagrindinis brogue stiliau batų išskirtinumas. Tačiau tuomet skylutės buvo daromos ne kaip stiliaus detalė, o dėl praktiškų priežasčių – kad pro jas iš bato lengviau išeitų drėgmė, kuri bate susikaupia nuo vaikščiojimo šlapia dirva.

 

Batai išpopuliarėjo šalį valdant Karaliui Edvardui, XX amžiaus pradžioje. Karalius buvo vadinamas madingojo elito lyderiu ir nieko keisto, kad visi ėmė kopijuoti Karališkosios šeimos diktuojamą stilių, tuo pačiu ir brogue batus. 1930‘aisiais brogue batai tapo privaloma modernaus džentelmeno garderobo dalimi, tuo metu labiausiai populiarūs – rudi. Iki šiandien brogue stiliaus batai nepraranda savo vardo. Avimi prie formalios arba laisvalaikio aprangos ir siuvami daugybės skirtingų dizainų.

 

Štai 5 iš daugybės Seva The Gentleman mėgstamų brogų:

 

Chester

Chester yra klasikinis Derby tipo country brogue batų variantas. Stilingi, tačiau tuo pačiu ir labai tvirti. Pasiūti Goodyear Welt metodu, Dainite guminis padas, veršiuko odos bato paviršius ir vidus. Puikiai tiks su džinsais ar kita neformalia apranga ne tik šiltuoju sezonu, bet ir rudenį bei žiemą.
Angliško stiliaus brogue batai su guminiu Dainite padu
201
Oxford stiliaus Loake 201 modelis patikimas sprendimas ieškantiems batų prie kostiumo. Nenuobodūs, tačiau formalūs ir klasikiniai.
Pusiau brogai Loake 201. Perforuoti vyriški batai prie kostiumo.
Buckingham
Oxford tipo brogue modelis. Klasikiniai Buckingham avimi prie formalios aprangos, tačiau puikiai tinka ir prie business casual stiliaus. Odinis padas – amžina klasika ir prabanga.
Prabangūs vyriški brogue batai iš veršiuko odos
Prabangūs vyriški angliško stiliaus batai
Burford
Stilingi, tvirti ir patogūs Loake Burford aulinukai yra mėgstami kaip rudeniniai ir žieminiai batai, tačiau juos drąsiai galima avėti ir vasarą bei pavasarį. Batai siuvami iš natūralios veršiuko odos, tai leidžia pėdoms kvėpuoti ir išlaikyti normalią temperatūrą visais metų laikais. Guminis Dainite padas suteikia šiems batams geresnį atsparumą drėgmei ir sukibimą ant įvairių paviršių.
Vyriški rankų darbo aulinukai iš veršiuko odos
202
Šis verstos odos brogue modelis yra itin universalus. Tiks tiek prie formalaus, tiek prie mažiau formalaus įvaizdžio. Aukščiausios kokybės versta oda, odinis padas.
Vyriški brogai iš verstos odos